diabetes

دیابت برای زنان خطرناک‌تر است

طبق یافته‌های جدید محققان، دیابت خطر مرگ ناشی از حمله قلبی یا مغزی را در زنان نسبت به مردان بیشتر افزایش می‌دهد.
در واقع زنان مبتلا به دیابت تقریبا 3 برابر زنان غیردیابتی با بیماری‌های قلبی دست و پنجه نرم می‌کنند و این نسبت خطر بالاتر در مقایسه با مردان، 44 % بیشتر است.

 این یافته برخلاف این واقعیت است که در کل مردان نسبت به زنان بیشتر مبتلا به بیماری‌های قلبی می‌شوند.

 از آنجا که بیماری قلبی تقریبا قاتل شماره یک زنان است و تعداد زنان مبتلا به دیابت نیز به سرعت رو به افزایش است ، این یافته جدید خبر خوبی محسوب نمی‌شود.

 در پژوهش حاضر ، محققان 64 مطالعه را بررسی کردند که از دهه 1960 تا کنون انجام شده و بیش از800 هزار نفر را از سراسر دنیا در برگرفته بودند.

 در نهایت دریافتند که تفاوت‌های جنسیتی در بروز خطر بیماری‌های قلبی‌عروقی مرتبط با دیابت پس از کنترل عواملی مانند سن همچنان به‌طور قوی پابرجا می‌ماند.

 البته محققان درپی آن هستند که به علت این اختلاف پی‌ببرند. آنها فکر می‌کنند که علت این امر به تفاوت‌های بیولوژیکی میان زن و مرد بازمی‌گردد.
از سوی دیگر ، در مرحله پیش از دیابت و قبل از تشخیص آن ، زنان نسبت به مردان عوامل خطر بیشتر و متابولیک بدتری مانند افزایش وزن دارند و این می‌تواند به معنای خطر قلبی عروقی بیشتر باشد.

دوغ غنی شده با ویتامین D و کاهش ریسک دیابت و بیماری قلبی

سطوح پایین ویتامین D در جریان خون منتهی به پیشرفت آترواسکلروز خواهد شد لذا بهبود وضعیت ویتامین D بدن می تواند خطرات قلبی را در بیماران دیابتی کاهش دهد.

 بر اساس یک بررسی جدید ، بیماران مبتلا به دیابت می توانند ریسک حمله قلبی و یا دیگر مشکلات قلبی عروقی را از طریق خوردن دوغ غنی شده با ویتامین D کاهش دهند.
در حقیقت مصرف منظم دوغ ، سطوح کلی کلسترول خون را بهبود بخشیده و التهاب را در آستر عروق [ اندوتلیوم ] کاهش می دهد.

 مطالعات قبلی نشان داده اند که دوغ غنی شده با ویتامین D می تواند در کنترل قند خون بیماران دیابتی موثرباشد.
مطالعه حاضر نیز فاش کننده خاصیت مفید و موثر دوغ غنی شده با ویتامین D بر گلوکز ناشتا ، انسولین و سطوح هموگلوبین A1c می باشد.

 در تحقیقی معلوم شد بیماران دریافت کننده دوغ غنی شده ، بهبودی معناداری را در سطوح کلسترول تام ، LDL و HDL تجربه کردند.
تمامی مارکرهای نارسایی اندوتلیال نیز در بیماران دریافت کننده ویتامین D پایین تر بود.
علت بهبودی در تمامی سطوح کلسترول ، کاهش مقاومت به انسولین ذکر شده است.

طی مطالعه دوغ غنی شده ، سطوح ویتامین D بیماران تحت بررسی را تا سطح نرمال بالا برده بود چرا که اکثریت آنها در ابتدای مطالعه دچار کمبود این ویتامین بودند.

 ۵% از افراد که همچنان مبتلا به کمبود ویتامین D باقی ماندند ، کاهشی در ریسک فاکتورهای بیماری قلبی نشان ندادند.

 نکته عملی :

 مصرف دوغ غنی شده با ویتامین D راه آسانی برای افراد مبتلا به دیابت در جهت کاهش ریسک بیماری قلبی و بهبود سطوح کلسترول می باشد.
ازآنجائیکه بیشتر ایرانی ها مبتلا به کمبود ویتامین D هستند ، غنی سازی مواد غذایی راه حل پیشنهادی برای از بین بردن کمبود ویتامین D و پیامدهای بیماری زای آن می باشد.

رژیم غذایی پر چربی بر سلول های قرمز خون اثر دارد

اثر منفی رژیم غذایی پرچربی بر سلول های قرمز خون و عملکرد آن ها نقش مهمی در توسعه بیماری قلبی و عروقی دارد.

این اولین مطالعه ای است که در آن اثر سلول های قرمز بر بیماری قلبی و عروقی تعیین می شود و همچنین می تواند بر مسیر تشخیصی و درمانی در سایر اختلالات سلامتی مثل سرطان که مستعد ابتلا به بیماری قلبی و عروقی هستند نیز اثرگذار باشد.

 سلول های سفید خونی نقش مهمی را در سوخت رسانی بافت چربی ، التهاب و مقاومت به انسولین در چاقی و هم چنین تشدید گرفتگی رگ ها یا آترواسکلروزیس که افراد را مستعد حمله و سکته قلبی می سازد ، دارند.

 این یافته ها در زمینه اثر رژیم غذایی پرچربی و چری خون بر سلول های سفید خونی می باشد و در مطالعات انسانی و مدل های حیوانی نشان داده شده است. با وجود این اثر رژیم غذایی پرچربی بر سلول های قرمز خون مطالعه نشده است.

 اختلال در عملکردی سلول های قرمز خون ، همراه با اختلال لایه اندوتلیال در مراحل اولیه اثر رژیم غذایی پر چربی رخ می دهد و نقش بسیار مهمی در بروز آترواسکلروزیس دارد.

یافته های حاصل از این مطالعه در مجله Circulation منتشر شد.

رفرنس :
Dusten Unruh, et al. Red Blood Cell Dysfunction Induced by High Fat Diet: Potential Implications for Obesity-Related Atherosclerosis. Circulation, 2015

belly-obese

بین محیط دور کمر و محتوای چربی کبدی رابطه معناداری وجود دارد.

میان وعده های پر چربی و با محتوای شکر بالا می توانند به طور مستقیم موجب بروز چاقی شکمی و کبد چرب ( هپاتیت استیتوزیس) شوند.

پیروی از یک رژیم غذایی پر کالری با وعده های غذایی مکرر می تواند موجب افزایش محتوای تری گلیسیرید درون سلول های کبدی و افزایش چربی دور کمر گردد.
نتایج این مطالعه در مجله
Hepatology
چاپ شد.

بیماری کبد چرب غیر الکلی یکی از رایج ترین بیماری های کبدی خصوصا در افراد چاق است.

در حال حاضر کودکان آمریکایی بیش از ۲۷ % کالری خود را از میان وعده های پر چربی و با محتوای شکر بالا دریافت می کنند.

هدف اصلی این مطالعه ارزیابی رابطه بین دریافت دفعات زیاد میان وعده های پر کالری در مقایسه با سهم وعده های حجیم در افزایش محتوای چربی کبدی و محیط دور کمر بود.

افزایش میزان دریافت میان وعده ها بین وعده های غذایی با افزایش شاخص توده بدنی و محیط دور کمر و نیز محتوای چربی کبدی رابطه معناداری دارد.
با وجود این، افزایش حجم هر وعده [ اندازه ] اثری در این زمینه نداشت.

رفرنس :

Mireille J Serlie.et al. Hypercaloric diets with increased meal frequency, but not meal size, increase intrahepatic triglycerides: A randomized controlled trial.

فعالیت ورزشی به تنهایی موجب کاهش وزن نمی شود

باورهای ضد و نقیضی در زمینه فواید ورزش وجود دارد ولی فعالیت ورزشی به تنهایی نمی تواند به کاهش وزن کمک کند.
محققین در این مطالعه رابطه بین فعالیت بدنی و چاقی را برای چندین سال مطالعه کردند.
هنگامی که آن ها مطالعه خود را آغاز کردند، فرض کردند که فعالیت بدنی موجب بهبود کاهش وزن می شود.

 اما مدارک زیادی نشان داد که فرضیه آن ها نادرست است.
فعالیت بدنی و بهبود سطح فعالیت جسمانی فواید زیادی را برای سلامتی دارد. اما مدارک محدودی وجود دارد که پیشنهاد می کند فعالیت بدنی می تواند موجب کاهش شیوع چاقی شود.

 اگر فعالیت بدنی تان را افزایش دهید ، اشتها افزایش می یابد و شما با خوردن غذای بیشتر آن را جبران می کنید.

 بنابراین با افزایش فعالیت بدنی یا بدون آن ، کنترل کالری های دریافتی اصلی ترین عامل در کاهش وزن است.

 بنابراین برای کاهش وزن موفق لازم است که :
در کنار رژیم غذایی و محدودیت کالری میزان فعالیت بدنی را نیز افزایش دهید.

 فعالیت بدنی و ورزش کردن فواید زیادی دارد ولی در کنار محدودیت کالریکی می تواند موجب کاهش وزن مؤثر شود.

 مدارک زیادی وجود دارد که نشان می دهد محدودیت کالری دریافتی در کنار فعالیت ورزشی موجب کاهش وزن مطلوب می شود.

 این مطالعه در مجله International Journal of Epidemiology منتشر شد.

 منبع:
A. Luke, R. S. Cooper. Physical activity does not influence obesity risk: time to clarify the public health message. International Journal of Epidemiology, 2014

ارتباط مصرف غلات کامل یا سبوس دار با میزان ابتلا به پیش دیابت

 مصرف غلات به شکل کامل و سبوس دار می تواند موجب افزایش کمتر قند خون و کاهش ابتلا به

پیش دیابت = [ Prediabetes ]
می شود.

 مصرف حداقل دو سهم از غلات کامل یا سبوس دار در روز یا به طور دقیق ۵۹ گرم می تواند موجب کاهش ابتلا به پیش دیابت شود در حالی که مصرف ۳۰ گرم یا کمتر ان می تواند موجب افزایش احتمال ابتلا به پیش دیابت در افراد شود.

 مجموع دانه ها از بلغور جو دوسر تا پاپ کورن ، از برنج قهوه ای تا گندم کامل – زمانی که به صورت کامل مصرف می شود ، می توانند اثر مفیدی داشته باشند.

 خوردن بیش از ۵۹ گرم در مقابل ۳۰ گرم غلات کامل ، با ۲۷ % کاهش خطر تبدیل شدن به پیش دیابت همراه بود.

 ابتلا به دیابت در مردان بیشتر بود در حالی که افرادی که با سابقه ی ژنتیکی ابتلا به دیابت داشتند ، تفاوت معناداری را نشان ندادند.

 منبع :
📚Tina Wirström ,et al. Whole grains linked to lower prediabetes risk. American Journal of Clinical Nutrition.2012

دیابت و بیماریهای دهان و دندان

در افراد با Hb A1c بیشتر از ۷ به دلیل خشکی دهان احتمال ایجاد بیماریهای لثه بیشتراست و در صورت :
۱- عدم رعایت بهداشت
۲- مصرف سیگار
احتمال ابتلا به بیماریهای لثه در این افراد شدت پیدا می کند.

علت اصلی در بیماری لثه ایجاد پلاک میکروبی در دهان است و  دیابت ایجاد کننده بیماری لثه نیست ، بلکه می تواند به عنوان یک عامل مستعدکننده برای بیماری لثه شناخته شود. آبسه های لثه نیز در افراد دیابتی شایع تر است .
این شیوع به علت کاهش توان دفاعی بدن دیابتی ها در مقابل عفونت است .

اما در افرادی که دیابت آنها کنترل شده باشد ، معمولا این عوارض را انتظار نداریم.

عوارض دیابت ، از جمله مشکلات دهان و دندان ، معمولا برای افرادی صدق می کند که کنترل مناسبی بر بیماری دیابت خود ندارند.

رژیم غذایی پر چربی بر سلول های قرمز خون اثر دارد 

محققین مرکز سلامت دانشگاه سینسیناتی دریافتند که اثر منفی رژیم غذایی پرچربی بر سلول های قرمز خون و عملکرد آن ها نقش مهمی در توسعه بیماری قلبی و عروقی دارد. این اولین مطالعه ای است که در آن اثر سلول های قرمز بر بیماری قلبی و عروقی تعیین می شود و همچنین می تواند بر مسیر تشخیصی و درمانی در سایر اختلالات سلامتی مثل سرطان که مستعد ابتلا به بیماری قلبی و عروقی هستند نیز اثرگذار باشد.

 به بیان نویسنده مسئول این مقاله، دکتر Vladimir Bogdanov ؛
چاقی که با مصرف رژیم های غذایی پرچربی و پرکالری در طولانی مدت ایجاد می شود ، یکی از مخاطرات اصلی برای سلامتی مردم در سرتاسر جهان است.
سلول های سفید خونی نقش مهمی را در سوخت رسانی بافت چربی، التهاب و مقاموت به انسولین در چاقی و هم چنین پیشبرد گرفتگی رگ ها یا آترواسکلروزیس که افراد را مستعد حمله و سکته قلبی می سازد، دارند.

 این یافته ها در زمینه اثر رژیم غذایی پرچربی و چری خون بر سلول های سفید خونی می باشد و در مطالعات انسانی و مدل های حیوانی نشان داده شده است. با وجود این اثر رژیم غذایی پرچربی بر سلول های قرمز خون مطالعه نشده است.
محققین در این مطالعه به مدت 12 هفته موش ها را با رژیم غذایی 60% چربی تغذیه کردند و مشاهده کردند که مقادیر پروتئین های اصلی در اتصال گلبول های سفید ( ماکروفاژها ) به سلول های قرمز خونی افزایش می یابد.

 بر این اساس محققین پیشنهاد کردند که اختلال در عملکردی سلول های قرمز خون، همراه با اختلال لایه اندوتلیال در مراحل اولیه اثر رژیم غذایی پر چربی رخ می دهد و نقش بسیار مهمی در بروز آترواسکلروزیس دارد.
یافته های حاصل از این مطالعه در مجله Circulation منتشر شد.

منبع:
Dusten Unruh, et al. Red Blood Cell Dysfunction Induced by High Fat Diet: Potential Implications for Obesity-Related Atherosclerosis. Circulation, 2015

اثر مصرف قهوه در بارداری بر ضریب هوشی نوزاد

یافته های حاصل از یک مطالعه در بیمارستان کودکان Nationwide نشان داد که مصرف مقادیر متوسط قهوه در دوران بارداری اثر نامطلوبی بر ضریب هوشی نوزاد نخواهد داشت.
این پژوهش اولین مطالعه ای است که درآن چگونگی اثر کافئین در محیط رحمی بر هوش و رفتارهای جنین در سال های بعدی زندگی ارزیابی شده است.
یافته های این مطالعه از عدم اثر مصرف متوسط کافئین بر ضریب هوشی و یا اختلالات رفتاری در سال های بعدی زندگی متمرکز شدند. به بیان دکتر Mark A ، نویسنده مسئول این مقاله ؛
ما هیچ رابطه ای را در زمینه اثر مصرف کافئین مادری در بارداری بر رفتارهای شناختی در سن 4 تا 7 سالگی مشاهده نکردیم.” محققین در این مطالعه شاخص های کافئین را در 2197 و در سال های 1959 تا 1974زن بررسی کردند.

 به بیان محققین این مطالعه؛ ” این عجیب است که دریافت کافئین در زمان های قدیم با وجود عدم آگاهی در مورد بی خطری آن بیشتر از حال حاضر است.
به همین دلیل در این مطالعه سعی شد از داده های سال های گذشته استفاده شود. محققین در این مطالعه بر همبستگی بین ماده شیمایی به نام پارازانتین که ماده متابولیتی اصلی قهوه می باشد در دو مقطع زمانی بارداری متمرکز شوند.

 سپس آن ها سطح ضریب هوشی کودکان را در سنین 4 تا 7 سالگی مقایسه کردند. علاوه براین، محققین هیچ رابطه ای را بین دریافت کافئین در بارداری و بروز چاقی در کودکان مشاهده نکردند.
✏️ مقاله مرتبط با این مطالعه در American Journal of Epidemiology منتشر شد.

 منبع :
Sarah A. Keim, et al. Maternal Caffeine Intake During Pregnancy and Child Cognition and Behavior at 4 and 7 Years of Age. American Journal of Epidemiology, November 2015

art_1976

قهوه موجب بهبود سلامتی در بیماران مبتلا به سرطان کولون می شود

یافته های حاصل از یک مطالعه گسترده برای اولین بار نشان داد که مصرف منظم قهوه در بیماران مبتلا به سرطان کولون موجب عدم برگشت علایم پس از درمان می شود و این شرایط می تواند احتمال اثربخشی درمان را افزایش دهد. به بیان دقیق تر، تمام بیماران مبتلا به درجه 3 سرطان کولون که تحت درمان جراحی یا شیمی درمانی قرار گرفته بودند، فواید زیادی را از دریافت 4  فنجان قهوه یا بیشتر ( در حدود 460 میلی گرم) کسب کردند. برگشت علایم و مرگ ومیر در این دسته از بیماران در مقایسه با بیمارانی که قهوه دریافت نکرده 42 و 33درصد کمتر بود. به بیان نویسنده مسئول این مقاله، دکتر Charles Fuchs ؛ “مصرف روزانه دو تا سه فنجان قهوه فواید متوسطی را برای سلامتی دارد، و این اثرات مفید با میزان مصرفی همبستگی دارند.” در این مطالعه نزدیک به 1000 بیمار در طی شیمی درمانی و پس ازآن پیگیری شدند. میزان دریافت قهوه توسط پرسشنامه ارزیابی شد. محققین دریافتند که در مقایسه با بیمارانی که قهوه نمی خوردند، خطر بروز علایم سرطان در بیمارانی که به طور منظم قهوه می خوردند کمتر و شانس زنده ماندن نیز در آن ها افزایش یافت. محققین در این مطالعه پیشنهاد کردند که برای روشن شدن سازوکارهای مؤثر نیاز به مطالعات بیشتری در این زمینه است و بیماران برای خوردن قهوه باید با پزشک خود مشورت کنند. مقاله مرتبط با این مطالعه در the Journal of Clinical Oncology  منتشر شد.

منبع:

Charles S. Fuchs. Coffee Intake, Recurrence, and Mortality in Stage III Colon Cancer: Results From CALGB 89803 (Alliance). Journal of Clinical Oncology, August 2015